Autosedačka Lionelo Bastiaan RWF i-size 40-150 cm 0-36 KG

Kód: 6476/GRE 6476/BLA Zvoľte variant
Akcia Novinka
11 hodnotení
Značka: Lionelo
163 €
Skladom Skladom Zvoľte variant
Variant

Detailné informácie

Podrobný popis

Autosedačka Lionelo Bastiaan RWFi-Size

Lionelo Bastiaan RWF i-Size je otočná autosedačka, ktorá vyhovuje najnovšej norme R129 (i-Size). Jej bezpečnosť potvrdzujú nezávislé nárazové testy, vykonané v oveľa prísnejších podmienkach, než to vyžaduje samotná norma i-Size. Široký rozsah výšky – od 40 do 150 cm – z neho robí univerzálnu voľbu, ktorá vám bude slúžiť dlhé roky. Autosedačka sa navyše vyznačuje aj jednoduchou a intuitívnou montážou vďaka použitiu systému ISOFIX a popruhu Top Tether. Funkciu otáčania o 360 ° EasyTurn určite ocení každý rodič!

lionelo-bastiaan-rwf-i-size-black-carbon-01

Bezpečnosť potvrdená nárazovými testami!

Autosedačka Lionelo Bastiaan RWF i-Size bola podrobená nárazovým testom vykonaným v holandskom centre TASS International, v rovnakých podmienkach, ktoré používa preslávený nemecký výskumný ústav, známy tým, že udeľuje autosedačkám hodnotenie vo forme hviezdičiek. Tieto podmienky sú oveľa prísnejšie ako tie, ktoré si vyžaduje najnovšia norma i-Size. Simulácia čelného nárazu sa totiž vykonáva pri rýchlosti 64 km/h, a teda vyššej ako pri doterajšej norme (50 km/h). Nami zadané testy potvrdzujú, že autosedačka Lionelo Bastiaan RWF i-Size zaisťuje o 23% väčšiu ochranu hlavy dieťaťa – pri zvýšení rýchlosti o 28% – než to vyžadujú platné normy. Týmto sa Lionelo Bastiaan RWF i-Size stáva synonymom bezpečnosti a spoľahlivosti.

bastiaan-rwf-isize-crash-test

Dedikované riešenia pre väčšiu bezpečnosť

Bezpečnosť vášho dieťaťa je prioritou pri každej, aj tej najkratšej ceste autom. Preto sa autosedačka Lionelo Bastiaan RWFi-Size Black Carbon upevňuje pomocou systému ISOFIX a popruhu Top Tether – vďaka čomu je montáž nielen jednoduchá a rýchla, ale predovšetkým správna. Ako ukázali prieskumy, správna montáž autosedačky priamo ovplyvňuje jej úroveň bezpečnosti – práve preto systém ISOFIX informuje používateľa o správnom namontovaní autosedačky – na upevňovacích indikátoroch sa potom objaví zelená farba. V prípade nesprávnej montáže zostane červená farba.

Odborníci sa tiež zhodujú na tom, že oveľa bezpečnejšie je nastavenie autosedačky do polohy RWF (proti smeru jazdy). Dôležité je, že v našej autosedačke môže dieťa cestovať týmto spôsobom, pokiaľ nedosiahne výšku 105 cm. Nastavenie odporúčame zmeniť až po prekročení uvedenej výšky (preprava v polohe v smere jazdy je možná od 100 do 150 cm).

V konštrukcii autosedačky Bastiaan RWF i-Size sme použili aj rad vyhradených bezpečnostných systémov, ako je hlavová opierka vyrobená v technológii Tri-Guard. Je skonštruovaná z kombinácie troch rôznych vrstiev materiálov, ako sú EPS polystyrén a pena s pamäťovou funkciou Memory Foam, ktorá sa vyznačuje mimoriadnou pružnosťou, vďaka čomu skvele absorbuje akékoľvek preťaženie. Zase samotná hlavová opierka udržuje hlavu dieťaťa a zaisťuje bezpečnosť tejto časti tela najviac vystavené zraneniu. Použitie pokročilej bočnej ochrany navyše chráni dieťa pri nepredvídateľných udalostiach na ceste.

lionelo-bastiaan-rwf-i-size-black-carbon-03

Pre pohodlie dieťaťa a pohodlie rodičov

Keď máte s našou autosedačkou istotu, že je vaše dieťa bezpečné, oplatí sa venovať pozornosť aj druhému ukazovateľovi ideálnej autosedačky – totiž pohodlie. Autosedačka Lionelo Bastiaan RWF i-Size Black Carbon ponúka až štyri úrovne nastavenia sklonu operadla, a to ako pri montáži v smere jazdy, tak aj proti smeru jazdy. Vďaka antirotačnému rámu má dieťa v polohe v smere jazdy viac priestoru na nohy.

Autosedačka má systém ochranných vypchávok na ramenných pásoch a stredovú sponu, vďaka čomu pásy netlačia na telo dieťaťa. Zase pre väčšie pohodlie je sedadlo potiahnuté EPE penou.

Každý rodič určite ocenia jednoduchosť pri použití, ktorú zaisťuje okrem iného praktická funkcia otáčania o 360 ° EasyTurn, vďaka ktorej je upevnenie dieťaťa v autosedačke a vybratí z auta jednoduché a pohodlné. Navyše už spomínaný popruh Top Tether, ktorý bol namontovaný na antirotačný rám, neprekáža pri otáčaní autosedačky – je to ďalšia výhoda, ktorá uľahčuje každodenné používanie. To však nie je všetko – vo vankúšoch 5-bodových pásov autosedačky av hlavovej opierke boli skryté špeciálne magnety, vďaka ktorým pásy neprekážajú pri montáži a vy môžete bez problémov dieťa posadiť do auta. Navyše centrálny nastavovací mechanizmus vnútorných pásov umožňuje ich ľahké utiahnutie jedným ťahom ruky.

bastiaan-rwf-isize-easy-turn

Rastie s dieťaťom

Autosedačka Lionelo Bastiaan RWF i-Size vám bude slúžiť od narodenia, pokiaľ vaše dieťa nedosiahne výšku 150 cm. Výrobok rastie s dieťaťom, prispôsobuje sa tak jeho veľkosti a požiadavkám, vďaka čomu je to model 4 v 1 - v jednej autosedačke boli spojené až štyri rozsahy výšky.

Okrem toho bola pre najmenšie deti autosedačka vybavená redukčnou vložkou s vetracím systémom Dri-Seat, ktorý vďaka plytšiemu sedadlu zaručuje dieťaťu anatomicky správnu polohu. Navyše optimálny uhol sklonu sedadla pri nastavení RWF zaisťuje pohodlie a správnu polohu tela počas celej jazdy.

V autosedačke bolo nastavenie výšky hlavovej opierky integrované do výškového nastavenia pásov, vďaka čomu jedným pohybom prispôsobíte autosedačku rastúcemu dieťaťu. Široké sedadlo zaisťuje starším deťom pohodlie pri cestovaní. Zase praktický úložný priestor umožňuje schovať vnútorné pásy bez toho, aby ste ich museli odobrať.

lionelo-bastiaan-rwf-i-size-black-carbon-05

Dodatočné parametre

Kategória: I-Size 40 - 150 cm
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: